Gânduri de Crăciun

STIMAȚI PĂRINȚI,
DRAGI ELEVI,
DRAGI COLEGI,

Decembrie înseamnă, uneori, apariția primilor fulgi de zăpadă, dar, de fiecare dată, înseamnă dragoste, miros de brad, de cozonaci și scorțișoară, clinchet de clopoțel și frumoasele colinde – toate introducându-ne în atmosfera sărbătorilor de iarnă, în spiritul crăciunului care, iată, s-a instalat și la școala noastră!

Nașterea Domnului, acest miracol al lumii, aduce speranța noastră de mai bine și ne îndeamnă să fim mai buni și mai iertători unii cu alții.

Vă doresc o sărbătoare a Crăciunului mai frumoasă, mai plină de căldură, cu liniște și gânduri dragi și un an nou plin de realizări, împliniri și sănătate!

CU RESPECT,
DIRECTORUL ȘCOLII,