Mesajul Inspectorului Școlar General pentru cadrele didactice

MESAJUL INSPECTORULUI ȘCOLAR GENERAL – prof. ELENA LAIU

Societatea românească marchează o altă sărbătoare, cunoscută ca ZIUA ÎNVĂȚĂTORULUI; un alt moment al bilanțului, un alt prilej de sărăbătoare!

Pentru neobosita energie, pentru prinosul de dragoste cu care călăuziți pașii învățăceilor și pentru rodnicia de rezultate excelente din acest an școlar, vă felicit, stimați colegi! Să vă fie, plin de bucurie drumul acestei veri! Multă sănătate și prosperitate!

Dragii mei colegi,

Vă mulțumesc cu acest prilej pentru efortul susținut și în acest an școlar, pentru munca neobosită, pentru rezultatele frumoase obținute cu elevii și mă aplec cu recunoștință și respect în fața MĂRIEI SALE – PROFESORUL DIN ȘCOALA 8!