Târg de mărțișoare

Activități cu un impact deosebit în rândul elevilor și al cadrelor didactice, deopotrivă, au avut loc astăzi la Școala Gimnazială Nr.8 Piatra Neamț.
Dacă prima activitate, desfășurată sub genericul „Nu tremur la cutremur”, a fost una a responsabilității și în care elevii au dat dovadă că stăpânesc, cunosc și aplică corect normele privind comportamentul în cadrul unui cutremur, cea de-a doua a schimbat registrul, fiind una a sensibilității și gingășiei, „Târgul de mărțișoare”, organizat de cadrele didactice de la clasele pregătitoare – clasele a IV-a.
În debutul activității, cei mici, elevii clasei pregătitoare A au prezentat dansul „Samba florilor”, după care, sub sloganul:
„Mărțișoare, mărțișoare
Ieftine și sclipitoare!” , fiecare clasă și-a prezentat standul vizitatorilor: cadre didactice, părinți, elevi.

Director,
            prof. Teodora SIMIONEL