DESCHIDERE AN ȘCOLAR 2020-2021

Dragi elevi, stimați părinți, bunici, colegi

În luna septembrie a fiecărui an există o zi de mare importanță, ziua când deschidem larg porțile școlii, iar inimile noastre vibrează de bucurie, de nerăbdare și de emoție. Este ziua revederii, a reîntâlnirii sau emoția primei zile de școală.

Deschidem un nou an școlar pe care fiecare dintre noi, profesori, părinți și elevi, ni-l dorim cât mai bun și cât mai bogat în reușite, fiind un an ATFEL, într-un context ALTFEL. Vom reuși împreună dacă vom fi persevenți, dacă ne dorim cu adevărat, dacă vom fi responsabili de tot ce vom întreprinde.

Cu credința că Totul va fi bine sentimentele mele de gratitudine se întorc către colegi, către elevi, personal auxiliar/nedidactic, părinți și parteneri educaționali, în ideea că școala rămâne un blazon al cunoașterii și al nobleței!

Succes deplin și împliniri tuturor!

Director, Prof. Simionel Teodora

Micul creștinMicul creștin

,,Micul crestin – proiect desfasurat in parteneriat cu biserica Sf. Nicolae din Piatra Neamt si coordonat de prof. preot Lascu Andrei. Parintele a continuat actiunile sale de atragere a elevilor catre