Festivitatea de deschidere a anului școlar 2016/2017

STIMAȚI INVITAȚI,
DRAGI COLEGI,
DRAGI ELEVI, PĂRINȚI, BUNICI

Debutul toamnei semnifică, printre altele, și început de an școlar, motiv pentru care permiteți-mi să vă urez BINE AȚI VENIT, să aveți un an bun, cu rezultate pe măsura muncii dumneavoastră!
Practic, începem un nou capitol din viața fiecăruia dintre noi, cei prezenți, și la sfârșit de an școlar, dorim să ne uităm cu mult drag în oglinda muncii noastre!

Și, pentru că unii, chiar așteptăm de mult și cu emoție, întâlnirea, să le mulțumim și să ne bucurăm că pentru noi, parteneriatul profesor – părinte – elev înseamnă împlinire, unitate, echilibru.
Să încercăm, așadar, să transformăm pentru încă un an școala în FAMILIA ȘCOLII NR.8 PIATRA NEAMȚ – locul unde venim și de unde plecăm cu plăcere și încărcați de sentimente nobile!
Și asta grație profesionalismului colectivului de dascăli din școala noastră, dascăli cărora să le mulțumim odată în plus pentru efortul pe care-l fac încât Școala 8 să se mențină printre școlili cu renume din județ.
Vă mulțumesc și dumneavoastră, stimați părinți, părinți pentru implicare, pentru că an de an dintre atâtea școli din jur jur alegeți o școală de calitate, încât feedback-ul să vă aducă împliniri și rezultate frumoase!
Și în acest an școlar, 2016/2017, mergem pe aceeași formulă de orar (800-1400), cu program After-school la cerere, cu toate clasele în program de dimineață.
Fiindcă au intervenit mici modificări în rândul diriginților la clase, vă cer permisiunea de a-i nomonaliza, astfel:
– Pregătitoare A – prof. RICEA ANA
– Pregătitoare B – doamna NISTOR MARIA
– Cls. I A – prof. HERDEȘ CRISTINA
– Cls. I B – prof. ROBU RAMONA
– Cls. a II-a A – prof. TANASĂ DUMITRIȚA
– Cls. a II-a B – prof. TĂNĂSELEA LĂCRĂMIOARA
– Cls. a III-a A – prof. TROFIN RAMONA
– Cls. a III-a B – prof. LAZĂR GABRIELA
– Cls. a IV-a A – prof. ANDRIESCU CARMEN-VASILICA
– Cls. a IV-a B – prof. GAL CARMEN
– Cls. a V-a A – prof. CHELARU ELENA