Mihai Eminescu – ,,poetul nepereche”

Eminescu a fost si va ramane poetul tuturor romanilor, mari si mici. Momentul fiind marcat in scoala noastra in fiecare an, elevii si dascalii organizeaza diferite manifestari comemorative, in cinstea celui care ne-a dat cea mai vasta opera literara, Mihai Eminescu.

Prin activitatile care s-au desfasurat, s-au comemorat cei 166 de ani de la nasterea poetului, scopul principal al manifestarilor fiind cunoasterea de catre elevi a literaturii eminesciene si a personalitatii poetului nepereche.

Bookmaker 2017Bookmaker 2017

Activitatea „Bookmaker” , dedicata Zilei Internationale a Bibliotecarilor, este menita sa puna in evidenta dorinta copiilor de a descoperi mai multe informatii despre lumea cartilor cat si dezvoltarea creativitatii acestora