„Pașaport spre viitor”

„Pașaport spre viitor” – este un proiect care se desfășoară la nivelul școlii noastre de 2 ani, prin diferite activități de orientare profesională.
Activitatea desfașurată în data de 21.10.2015 cu un nr. de peste 30 elevi din clasele a VII-a si a VIII-a, a constat în participarea la o acțiune intitulată „Ziua Armatei Române în școli” a Centrului Militar Județean Neamț de promovare a profesiei militare.

Copiii au fost deosebit de încântați de ceea ce li s-a prezentat, de contactul direct cu armamentul și echipamentul din dotare, precum și de discuțiile libere purtate cu personalul militar și elevi ai Colegiilor militare prezenți la acțiune.

Bookmaker 2017Bookmaker 2017

Activitatea „Bookmaker” , dedicata Zilei Internationale a Bibliotecarilor, este menita sa puna in evidenta dorinta copiilor de a descoperi mai multe informatii despre lumea cartilor cat si dezvoltarea creativitatii acestora