Ziua europeana a limbilor 26 septembrie 2016

Activități orgbanizate cu ocazia Zilei Europene a Limbilor Străine: clasele a V-a A, a V-a B, a VI-a A sub îndrumarea doamnelor profesoare Chelaru Elena și Nacu Gabriela au realizat proiecte, machete, în care elevii, în grupe de câte 4, au prezentat informații despre țările membre ale Uniunii Europene ș importanța învățării unei limbi străine.

Green Is Smart !Green Is Smart !

Nivelurile de învăţământ: clasele pregătitoare – VIII Număr elevi din școală: 612 Număr cadre didactice din școală: 38 Coordonatori activitate: –  Director Teodora Simionel și Consilier educativ Gal Carmen –

Bookmaker 2017Bookmaker 2017

Activitatea „Bookmaker” , dedicata Zilei Internationale a Bibliotecarilor, este menita sa puna in evidenta dorinta copiilor de a descoperi mai multe informatii despre lumea cartilor cat si dezvoltarea creativitatii acestora