Dezbaterea cu tema „Educația ne unește”

Miercuri, 29.05.2019, la Școala Gimnazială Nr. 8 Piatra Neamț a avut loc dezbaterea cu tema „Educația ne unește”, eveniment care a reunit corpul profesoral, reprezentanți ai părinților și comunității locale.

Dezbaterea a fost organizată sub forma unor ateliere de lucru și a scos în evidență rolul și relațiile dintre actorii și factorii implicați în educație, în ideea formării unui adult autonom.

Condițiile specifice de ocupare a posturilor didactice/catedrelor vacante pentru etapele de mobilitate,  în anul școlar 2022-2023Condițiile specifice de ocupare a posturilor didactice/catedrelor vacante pentru etapele de mobilitate,  în anul școlar 2022-2023

Vă aducem la cunoștință condițiile specifice de ocupare a posturilor didactice/catedrelor vacante pentru etapele de mobilitate,  în anul școlar 2022-2023, la Școala Gimnazială Nr. 8 Piatra Neamț: Inspecție specială la