Oferta școlii

 

  1. Personal didactic pregătit și calificat
  2. Programul Școala după școală

Programul „Şcoala după şcoală” este un program complementar programului şcolar obligatoriu, care oferă oportunităţi de învăţare formală şi nonformală pentru consolidarea competenţelor, învăţare prin activităţi educative, recreative, dar si un sprijin acordat parintilor care lucreaza si nu au cu cine lasa copiii dupa terminarea orelor. Elementele de bază ale educaţiei propuse în cadrul programului „Şcoala după şcoală” vizează îmbunătăţirea competenţelor sociale, nivelul cooperarii, nivelul comunicării verbale şi nonverbale şi nivelul creativităţii .

  1. Laboratoare (informatică, fizică-chimie-biologie) reabilitate și cu dotare modernă
  2. Bibliotecă cu carte diversă și cu activități în parteneriat multiplu
  3. Activități extracurriculare variate la nivel județean, național și internațional;
  4. Rezultate la olimpiade și concursuri la nivel județean și național

Biblioteca școlii

Laboratorul de fizică-chimie-biologie

Laboratorul de informatică