Colind de Crăciun

Concursul Colind de Crăciun, ajuns la a V-a ediție, se bucură în fiecare an de participarea cadrelor didactice din toate județele țării.
În fiecare an, în luna decembrie, școala noastră are privilegiul să primească daruri, nu de la Moș Crăciun, ci de la educatorii, învățătorii și profesorii, care prin îndrumarea lor reușesc să-i facă pe elevi să realizeze lucruri cu adevarat minunate, care, nu de puține ori ne-au lăsat fără cuvinte.

Sectiunile noastre sunt: pictură, colaj, felicitări și ornamente pentru bradul de Crăciun, pentru copii, iar pentru cadrele didactice Prezentări PowerPoint și fotografii.
Prin intermediul acestui proiect încercăm să păstrăm vii tradițiile și obiceiurile strămoșești și să ne bucurăm de minunățiile anotimpului iarna.