Lansare de baloane – Centenarul Marii Uniri

100 de baloane tricolore lansate spre cer, 100 de visuri implinite pentru România.
La 1 Decembrie 2018, vom fi părtașii unei sărbători majore pentru oricare român, Centenarul Marii Uniri. Elevii trebuie învăţaţi că istoria neamului românesc este ea însăşi o lecţie de viaţă, voinţă şi iubire! Călăuziţi de aceste fapte, am desfășurat proiectul ,,Centenarul Marii Uniri simțit de-o parte și de alta a Prutului” din dorința de a uni şi a călăuzi spirite, de a deschide inimi, de a insufla respectul față de valorile naționale.
Astăzi, elevii și cadrele didactice ale școlii noastre, împreună cu preșcolarii celor două grădinițe arondate, au trăit emoții și simțiri, au vibrat inimi lânga inimi.
LA MULTI ANI, ROMÂNIA!!
LA MULTI ANI, FRAȚI ROMÂNI!!