Programul OlimpiadeleK

Școala noastră a fost implicată în Programul OlimpiadeleK, un program de responsabilitate socială sponsorizat de către Kaufland România și implementat în parteneriat cu Școala de Valori și Ministerul Educației și Cercetării. OlimpiadeleK a avut forma unei competiții la nivel național la care au participat toate instituțiile de învățământ public din România – grădinițe, școli primare și gimnaziale, licee.

Printre unitățile câștigatoare s-a numărat și  școala noastră, ai căror dascăli și elevi au format o adevărată echipă și au desfășurat împreună cât mai multe activități educaționale extracuriculare înscrise pe platforma competiției www.olimpiadelek.ro.

Mulțumim tuturor celor implicați – copii, părinți, cadre didactice și în special partenerilor Kaufland și sponsorului Asociația Școala de Valori.

Olimpiadele Kaufland PNG

ScoalaDeValori PNG                                                     Kaufland PNG

Proiecte eTwinningProiecte eTwinning

Proiectul eTwinning Wave of Goodness a adus entuziasm în sufletele elevilor dar şi ale cadrelor didactice, promovând bunătatea, înţelegerea, spiritul altruist, empatia şi întrajutorarea.  Au fost realizate monograme, pictograme şi desene