Proiecte eTwinning

Proiectul eTwinning Wave of Goodness a adus entuziasm în sufletele elevilor dar şi ale cadrelor didactice, promovând bunătatea, înţelegerea, spiritul altruist, empatia şi întrajutorarea.  Au fost realizate monograme, pictograme şi desene cu tema bunătăţii, care au fost trimise partenerilor străini prin poştă şi postate pe platforma proiectului.

Certificat Wave of Goodness

Proiectul eTwinning On the road to Christmas , proiect realizat cu elevii claselor a V-a, a VI-a A, a VII-a A şi a VIII-a, în colaborare cu doamnele profesoare Popa Dorina, Orza Nicoleta. Elevii au pregătit PPT-uri, e-mailuri cu tradiţii de Crăciun din ţara noastră, din familia lor şi le-au trimis partenerilor din proiect, apoi au primit răspunsuri de la unii dintre ei, împrietenindu-se.

Certificat On the road to Christmas

În urma acestor proiecte, s-au stabilit relaţii de prietenie, colaborare cu diverşi parteneri din Europa şi aceştia pot fi posibili parteneri de proiecte Erasmus.