Diseminarea Proiectului Educațional Național „Bradul Altfel”

Vineri, 03.02.2016, a avut loc la Grădinița cu P.P. Nr.5 Piatra Neamț diseminarea Proiectului Educațional Național „Bradul Altfel”.

La acest eveniment, au participat inivitați din partea Agenției pentru Protecția Mediului Neamț, din partea Inspectoratului Școlar Județean Neamț (domnul profesor Roman Ioan-Romeo și doamna profesor Vădeanu Rodica), și ai școlilor aplicante (Școala Gimnazială Borlești – domnul profesor Pătrunjel Ionel și doamna profesor Pătrunjel Nicoleta și Școala Gimnazială Nr.8 Piatra Neamț – doamna profesor Simionel Teodora), cadre didactice din cadrul Grădiniței cu P.P. Nr.5 Piatra Neamț.

Cu toții au apreciat corectitudinea cu care s-a derulat proiectul, numărul mare de participanți, calitatea lucrărilor și faptul că au fost antrenați preșcolari, elevi și cadre didactice în valorificarea materialelor reciclabile și din natură în scopul realizării de „brazi altfel”.

Felicitări tuturor prentru acest deosebit proiect.

Detalii proiect aici.